Ege’nin şirin Kozak Yukarıbey Köyü’nde doğdum ve büyüdüm. Haliyle, yüzyıllardır ailemin süregeldiği bu hayat, hayvancılık, tarım ve doğal yaşama karşı ilgimi ve sevgimi besledi.

Hep şuna inandım: Üzerinde yaşam sürdüğümüz bu toprak kullanılmalı , köyde olmanın avantajları değerlendirilmeliydi. Bu bir ihtiyaç , bu bir zorunluluk , bu bir görev, bu bir şarttı…

İhtiyaçtı; çünkü geçim kaynağımızdı.

Zorunluluktu; çünkü işlenmeyen toprağa yazık olurdu.

Görevdi; çünkü toprağı insan yararına kullanmak , bizim omuzlarımızdaki sorumluluktu.

Şarttı; çünkü burada yetiştirilip insanlığa sunulacaktı.

Bu şart zaman içinde çeşitlilik gösterdi, bir şeyler eksik gibi kaldı , çünkü çeşitli ilaçlarla toprağımızı hasta etmeye başladık . Halbuki toprak sağlıklı olmalıydı, insanın sağlığı buna bağlıydı .

2010’lu yıllar, bu ihtiyacın fark edilip çözüm odaklı adım atıldığı yıllardı. İşte Nilfarm bu soruna çözüm olmak için kuruldu. Geçmişten bugüne tarım, ilerleyen zamanla doğru orantılı olarak ilerleyecek, gelişecek; doğa, sağlığına kavuşacaktı.
Geleceğimizi kendi ellerimizle yok etmemeli, iyileştirmeli, ayaklandırmalıydık. Toprağımız verimden, bereketten, sağlıktan uzaklaşmamalı ; çocuklarımıza, torunlarımıza güzel bir miras bırakmalıydık, bize atalarımızdan bırakılan gibi.

İşte bu yüzden amacımız, en başta doğanın sağlığı, dolayısıyla insanın sağlığıdır. Sağlıklı bir gelecek için organik gübreyi seçin.

hakkimizda-solucan-gubresi
WhatsApp-Image-2018-08-07-at-15.49.54-1024x614
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?