SOLUCAN GÜBRESİ besin atıklarının ayrıştırılarak solucanların sindirim sisteminden geçmesi sonucu elde edilen doğal ve organik bir gübredir. Solucan Gübresinin Dünyada bilinen ismi “VERMİKOMPOST“tur ve üretim biçimine “vermicomposting” denir. Solucan gübresi gram başına bir kaç milyon faydalı bakteri içerir. Bitkinin büyümesi, gelişimi, toprağın yumuşaklığı, bitkileri böceklerden koruma, kök çürümesini engellemek, nem tutma gibi faydalar sağlar. Hayvan gübresi ve kimyasal gübrelerin aksine bitkiler tarafından kolay emilir ve bitkiye hiçbir zarar vermez. Toprak kalitesi ve sürdürülebilir tarım için solucanlar olmazsa olmazlardır.

Solucan Gübresi, ekiminden hasada kadar üretimin her aşamasında kullanılabilen, bitkiye ve toprağa herhangi bir zararı olmayan, oldukça faydalı bir gübredir. Solucan Gübresi Fiyatları, nemli bir ürün olduğundan litre cinsinden satılmaktadır. Solucan Gübresi Fiyatları arz- talep dengesine göre değişir. Solucan Gübresi Amerika , Avrupa ve Dünyanın çeşitli yerlerinde uzunca bir süredir kullanılmaktadır. Gerçek adı KIRMIZI KALİFORNİYA SOLUCANI ya da “eiseina foetida”dır. Kimyasal gübrelere göre daha sağlıklıdır.

 Kimyasal gübreler kısa zamanda çok verim almanızı sağlarken, uzun vadede toprağa zarar verip kalitesini düşürür. Biyolojik aktivasyonu yüksektir ama uzun vadede doğal olan doğaya yararlı ve uzun ömürlüdür. Solucan Gübresi doğaldır, kanserojen riski yoktur, su tutma kapasitesini artırır ve toprağı besler. Hayvan gübresinden 8 kat daha yararlıdır. Tamamen bitkilere yararlı biyolojik aktif maddeler içerir. Toprağın verimini artıran yararlı mikroorganizmalar içerir. Toprağın nemi uzun süre tutmasını sağlar ve gerektiğinde bitkiye aktarır.

Solucan Gübresi her türlü tarla,sera, dekoratif bitkiler ve çiçekli süs bitkilerinde ORGANİK GÜBRE olarak kullanılabilir ve toprağın verimliliğini artırır. Toprağa etkisi 3 ve 5 yıl sürebilir. Kullanım miktarı ve zamanı yoktur istenildiği zaman, istenildiği miktarda kullanılabilir. Bitkiye ve toprağa zarar vermez. Solucan Gübresi aşırı soğuklarda bile özelliğini yitirmez, su ve hava dengesini iyileştirir. Toprağın kenetlenme gücünü ve gözenek sayısını artırır. Topraktaki mikro elementleri, humati, faydalı mikroorganizmaları stabilize eder. Bitkinin ihtiyacı olan temel vitamin, aminoasitler, enzimler, mineraller ve hormonlarla tam bir dengeli beslenme sağlar.

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?